Centrum Zdrowia Rewital

Słuchawka +22 390 55 35

Gwarantujemy najwyższą jakość usług

Poznaj zabiegi w naszym gabinecie

Fotele

TR-Therapy

Terapia radiofalowa

Zabieg trwa ok. 20-30 min i jest przyjemnie odczuwalna przez pacjentów.

Głównym efektem zabiegu jest działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne wynikające z rozluźnienia mięśniowego jak również redukcji obrzęku oraz regeneracji tkanek.

Poprawa miejscowego metabolizmu tkankowego jest naturalnym i istotnym rezultatem Terapii Radiofalowej Ukierunkowanej.

PRZECIWSKAZANIA: ciąża, zaburzenia czucia, zmiany skórne, skłonność do krwawień, miesiączka, nowotwór, gorączka, infekcje wirusowe / bakteryjne, elementy metalowe, implanty w obszarze zabiegowym

Fotele

SIS

Super Indukcyjna Stymulacja

Czas trwania zabiegu to ok. 10 minut. Maksymalnie można przyjąć od 7 do 10 zabiegów, ze względu na intensywność terapii.

Zabieg ten można stosować w ostrym stadium schorzenia. Zastosowanie leczenia u pacjentów ze schorzeniami narządu ruchu przynosi szybkie efekty leczenia: przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwobrzękowe.

Dzięki wykorzystaniu szerokiego zakresu częstotliwości SIS redukuje dolegliwości we wszystkich stadiach zespołów bólowych. Dlatego też terapia SIS prowadzi do natychmiastowej ulgi zarówno w ostrych, jak i przewlekłych stadiach choroby.

PRZECIWSKAZANIA: choroby nowotworowe, obecność metali w ciele pacjenta, ciąża, gorączka, choroby serca

Fotele

Fala uderzeniowa

Regeneracja uszkodzonych tkanek i łagodzenie bólu

Pobudzenie uszkodzonej tkanki uwalnia czynniki wzrostu odpowiedzialne za regenerację. Zwiększona jest synteza kolagenu w celu przyspieszenia regeneracji ścięgien. Dzięki mechanicznej stymulacji włókien nerwowych fale uderzeniowe łagodzą ból. Dzięki fali uderzeniowej dochodzi do poprawy krążenia krwi, przyspieszenia metabolizmu, długotrwałej ulgi w bólu.

PRZECIWSKAZANIA: Infekcje w miejscu stosowania fali, Choroba nowotworowa zlokalizowana w miejscu stosowania, zaburzenia krzepnięcia krwi, zażywanie leków zmniejszających krzepliwość krwi, ciąża, narządy powietrzne na drodze fali uderzeniowej (płuca, jelita)

Fotele

Laseroterapia

Terapia polega na emitowaniu wiązki światła (o ustalonym natężeniu: długości i mocy) na wybrany fragment ciała (chore tkanki) przez określony czas.

Lasery stosowane w tej odmianie leczenia mogą wysyłać promienie w sposób ciągły lub pulsacyjny. Laseroterapię stosujemy w zwyrodnieniu stawów, chorobach reumatycznych i przeciążeniach.  Ponadto laseroterapia będzie skuteczna w przypadku m.in. stopy cukrzycowej, półpaśca, bólu kręgosłupa, rwy kulszowej, łokcia tenisisty.

PRZECIWSKAZANIA: choroby nowotworowe (bieżące oraz takie, które zostały wyleczone do pięciu lat wstecz), ciążę, gruźlica, pojawienie się krwawień z przewodu pokarmowego, młodzieńcza cukrzyca, nadczynność tarczyce, trudne w przebiegu infekcje wirusowe, bakteryjne oraz grzybicze, przyjmowanie leków fotouczulających, rozrusznik serca, nieustabilizowana cukrzyca, arytmia serca, , wysoka gorączka, nadwrażliwość na światło, choroby umysłowe

Fotele

Ultradźwięki

Ultradźwięki mają działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Zwiększają ukrwienie tkanek oraz zmniejszają napięcie mięśni. Zwiększają rozciągliwość tkanki łącznej, czyli pomagają w stanach po urazach mięśni i torebek stawowych, jak również wspomagają leczenie blizn i bliznowców.

Ultradźwiękami leczymy przykurcze, choroby reumatyczne oraz choroby zwyrodnieniowe kręgosłupa i stawów.

PRZECIWSKAZANIA: ciąża, zaburzenia czucia, zmiany skórne, skłonność do krwawień, miesiączka, nowotwór, gorączka, infekcje wirusowe / bakteryjne, elementy metalowe, implanty w obszarze zabiegowym

Fotele

Terapia MTP

Magnetyczna Terapia Pulsacyjna

Terapia MTP, którą stosujemy od lat w naszych gabinetach fizjoterapeutycznych cieszy się ogromną popularnością wśród naszych Pacjentów. Bardzo długo zmagali się z różnego rodzaju bólami i schorzeniami związanymi z układem kostnym, krwionośnym, stawowym czy mięśniowym. Po wdrożeniu w ich leczenie Terapii MTP ich funkcjonowanie w ciągu dnia, regeneracja ciała w nocy, weszła na zupełnie inny poziom życia.

My sami jako fizjoterapeuci korzystamy z tej Terapii, ponieważ nasza praca jest pracą fizyczną, nasze kręgosłupy są narażone na obciążenia, skrzywienia i patologie. Dzięki Terapii MTP, możemy pracować bez bólu.

Terapia okazała się skuteczna zarówno w leczeniu bólu ostrego, jak i przewlekłego. Terapia bardzo poprawia komfort snu. MTP pomaga zmniejszyć stan zapalny, ładując komórki delikatnym impulsem elektromagnetycznym.

PRZECIWSKAZANIA: ciąża, zaburzenia czucia, zmiany skórne, skłonność do krwawień, miesiączka, nowotwór, gorączka, infekcje wirusowe / bakteryjne, elementy metalowe, implanty w obszarze zabiegowym

Fotele

Drenaż limfatyczny

Presoterapia

Zabieg drenażu limfatycznego pobudza przepływ limfy w naczyniach. Powyższe drogi są odpowiedzialne za gromadzenie i odpływ zbędnych produktów przemiany materii z tkanek ciała. Proces ten odgrywa kluczową rolę dla układu immunologicznego organizmu. Drenaż pomaga pacjentom, którzy zmagają się z niewydolnością żylną, przewlekłymi obrzękami oraz z chorobami zwyrodnieniowymi stawów.

Zapobiega niewydolności krążenia obwodowego, szczególnie w obrębie kończyn dolnych i pozwala pozbyć się efektu zimnych stóp.

PRZECIWSKAZANIA: zaburzenia działania układu krążenia: zakrzepica, choroby serca, posiadanie rozrusznika serca. Zapalenie naczyń i węzłów chłonnych

Fotele

Elektroterapia

Podczas zabiegów elektroterapii wykorzystuje się działanie lecznicze odpowiednio dobranego prądu stałego, zmiennego bądź impulsowego. W zależności od dolegliwości pacjenta i oczekiwanego efektu należy wybrać rodzaj prądu, jego natężenie i częstotliwość. Warto zaznaczyć, że elektroterapia jest metodą bardzo bezpieczną. Elektroterapia przynosi ogromną ulgę w dolegliwościach bólowych oraz przy stanach zapalnych. Odżywione są tkanki. Wskazaniem do tej metody leczenia będą dyskopatie kręgosłupa, choroby reumatyczne, zapalenie tkanek miękkich, nerwobóle oraz dystrofie mięśniowe. Pacjenci, którzy zmagają się z rwą kulszową również odczują dużą ulgę po tym zabiegu.

PRZECIWSKAZANIA: wszczepione urządzenia takie jak, np. rozrusznik serca, posiadanie endoprotezy, lub innego metalowego implantu, choroba nowotworowa, ostre stany zapalne skóry, bądź zmiany skórne, zaburzenia czucia,, osobnicza nietolerancja prądu, ciąża

Fotele

Kinezyterapia

Ćwiczenia kinesa - rehabilitacja ruchowa

Kinezyterapia to indywidualnie dostosowany do każdego pacjenta zestaw ćwiczeń usprawniających, który ustalają nasi fizjoterapeuci po konsultacji z pacjentem. Ćwiczenia wykonywane są przy drabince, na leżąco, z piłką, taśmami lub z małymi piłeczkami. Wszystko odbywa się pod czujnym okiem naszego specjalisty, który kontroluje poprawności wykonywanych ćwiczeń.

Fotele

Terapia manualna

Masaże lecznicze

To zespół technik wykorzystywanych do pracy na tkankach miękkich oraz stawach poprzez różnego rodzaju chwyty i uciski. Ma na celu przywrócenie właściwej ruchomości stawów oraz uśmierzenie pojawiającego się bólu. Dobór technik, dobierany jest indywidualnie do każdego pacjenta i jego schorzenia. Stosujemy ją w bólach kręgosłupa i stawów, rwie kulszowej, migrenach oraz wadach postawy.

Fotele

Bańka chińska

Masaż bańką chińską polega na wykorzystaniu próżniowego zasysania skóry i tkanek znajdujących się pod jej warstwą, co wspomaga krążenie limfy, a także ukrwienie. Tego typu masaż stosuje się w zastojach limfatycznych, opuchliźnie, otyłości, ostrych i przewlekłych zapaleniach stawów, bólach kręgosłupa i innych dolegliwościach bólowych, bólach mięśniowych, w celu zmniejszenia napięcia mięśniowego, bólach głowy, migrenach, rwie kulszowej, ostrych i przewlekłych bólach w okolicy krzyżowo – lędźwiowej, ostrych zapaleniach korzonków nerwowych, zespołach wrażliwego jelita grubego, ostrych infekcjach dolnych i górnych dróg oddechowych (przeziębienie, zapalenie tchawicy, gardła, grypa, zapalenie płuc, opłucnej, oskrzeli) oraz bolesnych menstruacjach.

PRZECIWSKAZANIA: nowotwory, ciąża, wiek (zabiegu nie powinno wykonywać się u dzieci przed ukończeniem 12. roku życia ze względu na zwiększoną wrażliwość skóry), menstruacja, niektóre choroby skóry, schorzenia przebiegające z upośledzeniem krzepnięcia krwi, żylaki, choroby zakaźne

Fotele

Kinesiotaping

Plastrowanie dynamiczne - tejping - kinezjotaping

Taśmę naklejamy na skórę, która napina i lekko unosi warstwę naskórka. Wywołuje to efekt przestrzeni pomiędzy: warstwą naskórka, nerwów, mięśni, naczyń krwionośny i limfatycznych, powięzi oraz ścięgien. Dzięki temu dochodzi do uregulowania napięcia mięśniowego. Powstała ,,przestrzeń” dodatnio wpływa na pracę układu krwionośnego oraz limfatycznego. Zwiększa się przepływ krwi, utlenienie. Sprawnie funkcjonujący układ limfatyczny usuwa zastoiny oraz redukuje stany zapalne. Dzięki tym procesom, w obrębie patologicznej zmiany, dochodzi do poprawy mikrokrążenia. Dodatkowo taśma oddziałuje również na naturalne receptory czucia bólu oraz czucia głębokiego.

Jest to w pełni naturalna metoda rehabilitacji, która może być z powodzeniem wykorzystana u każdego. Zarówno u sportowców jaki i pracowników biurowych. Taśmy redukują napięcie mięśniowe, powięzi oraz ból stawów. Mocno ograniczają ryzyko kontuzji ponieważ wspomagają pracę mięśni i stabilizują stawy. Dzięki usprawnieniu przepływu krwi, wzrasta dotlenienie mięśnia.
Wspomaganie przepływu i odprowadzenia limfy. Redukują obrzęki limfatyczne, opuchliznę kończyny. Zastosowanie taśm, przynosi podobne efekty jak drenaż limfatyczny. Przyspieszają proces walki ze stanem zapalnym.

Plastrowanie może być stosowane u dzieci, osób starszych, kobiet w ciąży oraz sportowców.

Fotele

Krioterapia miejscowa

Leczenie zimnem

Za pomocą specjalistycznego urządzenia, które posiada zbiornik z ciekłym azotem, ochładza się tkanki chorobowo zmienione do bardzo niskich temperatur. Zabieg ten jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny.

Krioterapia może pomóc w leczeniu wielu różnych chorób i dolegliwości. Wskazaniem do wykonania zabiegu jest między innymi choroba reumatyczna stawów lub tkanek miękkich, przebyte urazy, zwichnięcia, uszkodzenia stawów. Zabiegi krioterapii mogą również służyć profilaktyce osteoporozy oraz okazać się pomocne w przypadku stwardnienia rozsianego.

Na krioterapię powinny zdecydować się osoby które zmagają się z chorobą reumatyczną stawów, osteoporozą, stwardnieniem rozsianym. Wpływa na szybsze leczenie uszkodzonych stawów, zwichnięcia.

PRZECIWSKAZANIA: ciężkie choroby serca i układu krążenia, stan pozawałowy, nadwrażliwość na zimno, stany zapalne naczyń krwionośnych, schorzenia naczyń obwodowych, zespół Raynauda, zespół Sudecka, ostre infekcje i stany gorączkowe

Logo Revital

Wróć do pełni sił i znów ciesz się życiem!

Zapisz się na konsultację w Centrum Zdrowia Rewital

Spacer wirtualny >