Centrum Zdrowia Rewital

Słuchawka +22 390 55 35

ZAMROŻONY BARK – Jak leczyć?

utworzone przez admin | lut 23, 2021

Zamrożony bark, jest dolegliwością stawu ramiennego i niestety jedną z najczęstszych dolegliwości związaną ze stawami. Jest to bardzo przykre i bolesne schorzenie, które nie tylko negatywnie wpływa na naszą codzienność, ale również nie pozwala spokojnie wypoczywać czy spać. Ból wybudza i uniemożliwia wygodną pozycję na tej stronie ciała.

Bolesny bark utrudnia ubranie się, uczesanie, umycie zębów czy wyciągnięcie rąk do przodu aby podnieść książkę czy pilota od TV, osoby zmagające się ze schorzeniem często mają też problemy z prowadzeniem samochodu czy umyciem się.

Zamrożony bark dotyczy najczęściej kobiet z grupy wiekowej 45 +

Przyczyn ZAMROŻONEGO BARKU może być kilka:
✅przebyta operacja / uraz
✅unieruchomienie
✅przeciążenia mechaniczne
✅uszkodzenia tzw. pierścienia rotatorów
✅zwapnienia ścięgien mięśni
✅zaburzenia metaboliczne np. cukrzyca

Ponadto jako przyczynę uznaje się także wysoki poziom toksyn we krwi, odkładanie złogów wapiennych w ścięgnach i kaletce podbarkowej, wady postawy, zmiany hormonalne.

Zamrożony bark występuje w trzech fazach:

  • faza zamrażania (bólu)- faza ostra, która charakteryzuje się bardzo silnymi dolegliwościami bólowymi, które nasilają się w nocy oraz podczas leżenia na zajętym boku.
  • Faza zamrożenia (sztywnienia), podczas której bol utrzymuje się na stałym poziomie. Występuje ograniczenie ruchomości (sztywność) oraz trudności z wykonywaniem podstawowych czynności ruchowych.
  • Faza rozmrażania (zdrowienia)

Możemy Ci pomóc, zastosujemy terapię, która:
◾️przywróci prawidłową pracę łopatki
◾️zmniejszy napięcie tkanek miękkich
◾️zwiększy ruchomości stawu ramiennego
◾️zredukuje do minimum ból Pacjenta

Bark, który nie zostanie poddany leczeniu może wracać do sprawności przez kilkanaście miesięcy! Problemów z bolącym barkiem nie należy bagatelizować. Zaniedbania mogą mieć bowiem poważne konsekwencje jeśli chodzi o sprawność barku. W wyniku dolegliwości bólowych chory stara się ograniczyć aktywności, w wyniku czego pojawiają się zaniki mięśniowe. Należy pamiętać, że przy zamrożonym barku ograniczenia dotyczą nie tylko stawu ramiennego ale również zmianom ulega cała kinematyka łopatki.

ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ DO FIZJOTERAPEUTY – Zapisz się na konsultację

ODDZWONIMY I UMÓWIMY NA DOGODNY DLA CIEBIE TERMIN.

#bolesnybark #zamrożonybark #fizjoterapia #rehabilitacja #osteopatia #ortopeda

Logo Revital

Wróć do pełni sił i znów ciesz się życiem!

Zapisz się na konsultację w Centrum Zdrowia Rewital

Spacer wirtualny >