Centrum Zdrowia Rewital

Słuchawka +22 390 55 35

ZACZNIJ BIEGAĆ – bo to jest dobre dla Twoich stawów!

utworzone przez admin | wrz 13, 2021

David Felson to badacz z Boston University School of Medicine, który przeprowadził badania na temat wpływu biegania na nasze stawy. Udowodnił on, że to mit aby dochodziło do uszkodzeń chrząstek stawowych podczas biegania. Zbadał on osoby uskarżające się na bóle spowodowane zmianami zwyrodnieniowymi w stawach kolanowych, osoby te nie uprawiały żadnego sportu i oczywiście nie biegały! Natomiast gdy przebadał osoby uprawiające jogging wykazał, że ich stawy nie są bardziej uszkodzone na tle całej populacji.

Oczywiście mówimy o bieganiu, powiedzmy amatorskim, nie o olimpijczykach czy zawodowych maratończykach. Chodzi o bieganie rekreacyjne. Wnioski Felsona, okazały się niesamowite, ponieważ dzięki jego badaniom udowodniono, iż bieganie wręcz jest zalecane do prawidłowej pracy stawów kolanowych, analiza biochemiczna pokazała jednogłośnie chrząstki stawowe wykazywały zdecydowanie lepsze parametry biochemiczne w porównaniu do grupy niećwiczącej.

Niektórzy z badaczy, jako punkt początkowy obniżenia jakości stawów ludzkich podaje 40 rok życia. Jednak, jeśli nie uskarżamy się na dolegliwości kolan, biegamy 5 do 6 razy w tygodniu w tempie umiarkowanym, to nasze stawy z pewnością pozostaną w wyśmienitej kondycji.

Także zakładany sportowe obuwie i ruszamy biegać! 🙂

Logo Revital

Wróć do pełni sił i znów ciesz się życiem!

Zapisz się na konsultację w Centrum Zdrowia Rewital

Spacer wirtualny >