Centrum Zdrowia Rewital

Słuchawka +22 390 55 35

Terapia MTP

utworzone przez admin | lip 23, 2019

Terapia MTP  to jedna z form terapii fizykalnej najchętniej wybieranych przez naszych pacjentów. Stosowana jest w przypadku urazów kostnych, stawowych i mięśniowych, by ograniczyć ból, zwiększyć zakres ruchu pacjenta i przyspieszyć regenerację organizmu.

Jej działanie oparte jest na dobroczynnym wpływie pola magnetycznego na nasz organizm. Oddziałuje ono na nas na poziomie komórkowym, stymuluje reakcje biochemiczne z udziałem enzymów i hormonów, poprawia ukrwienie. Wpływa w ten sposób pozytywnie nie tylko na chore/uszkodzone narządy, ale też poprawia nasze samopoczucie i ogólny stan organizmu. Nic więc dziwnego, że terapię tę wybierają nie tylko sportowcy i osoby wracające do zdrowia po kontuzji, ale też ludzie cierpiący na bezsenność czy przemęczenie.

Pacjenci korzystający z tej terapii przyznają, że podnosi ona ich odporność na infekcje, dlatego wielu z nich korzysta ze zmiennego pola magnetycznego w okresie przeziębień, nawet wtedy, gdy zniknie już ból będący pierwotną przyczyną, dla której zdecydowali się na zabiegi. Osoby skierowane na magnetoterapię powinny poinformować specjalistę w przypadku, gdy:

  • są w ciąży,
  • zdiagnozowano u nich chorobę nowotworową,
  • wszczepiono im rozrusznik serca,
  • cierpią na ciężkie choroby ogólnoustrojowe,
  • cierpią na niewydolność wieńcową.

Terapia jest całkowicie bezbolesna i bezinwazyjna. Pacjent poddany działaniu zmiennego pola magnetycznego może odczuwać jedynie jego delikatnie rozgrzewające działanie.

Wszystkie zabiegi tego typu w Centrum Zdrowia Rewital prowadzone są przez doświadczonych specjalistów. Połączenie wysokich kwalifikacji, skutecznych narzędzi i indywidualnego podejścia, pozwala nam osiągać skuteczność zabiegów na poziomie 83% (mierzoną poprzez pozbycie się bólu lub zwiększenie osiąganego przez pacjenta zakresu ruchu).

Zapisz się na wizytę już dziś!

#terapiamanualna #masaż #rewital #rehabilitacja #fizjoterapia #fizykoterapia #drenażlimfatyczny #ultradźwięki #gabinetrehabilitacyjny #ortopeda #terapiamtp #bólpleców

Logo Revital

Wróć do pełni sił i znów ciesz się życiem!

Zapisz się na konsultację w Centrum Zdrowia Rewital

Spacer wirtualny >