Centrum Zdrowia Rewital

Słuchawka +22 390 55 35

Poranna sztywność

utworzone przez admin | cze 02, 2020

Poranna sztywność czy ból to bardzo często spotykane sytuacje. Dotyczą one najczęściej obszaru lędźwiowego, ale równie często objawiają się w okolicach kręgosłupa szyjnego, barków, czy stawów kolanowych. Żeby zrozumieć lepiej mechanizm powstawania tych dolegliwości trzeba wiedzieć, że nasz system mięśni składa się z warstw. Każda z nich jest otoczona powięzią, czyli niejako workiem osłonowym. Jeżeli poszczególne warstwy mięśni nie współpracują w ruchu pomiędzy sobą powstaje efekt niejako sklejenia tych warstw. W konsekwencji każda czynność przejawia się bólem a efektem dodatkowym jest odczucie jakbyśmy założyli zbyt ciasne ubranie, które ogranicza nam ruch. Warstwy mięśni od powierzchownych do głębokich powinny względem siebie płynnie się przesuwać. Żeby doprowadzić do odpowiedniej synchronizacji w pracy mięśni niezbędny jest ruch uaktywniający pracę powięzi. Poranna gimnastyka jest w takich sytuacjach nieoceniona. Zanim wstaniemy z łóżka dobrze jest się kilka minut powyciągać się, naśladując choćby w tych zachowaniach zwierzęta domowe. Macie jakiegoś zwierzaka w domu? Psa, kota? Zwróćcie uwagę jak długo się przeciąga.. Jeśli będziemy systematycznie ćwiczyć – czytaj, uelastyczniać mięśnie z czasem ta poranna sztywność będzie się zmniejszać.

Pamiętaj !
Ćwiczenia – nawet te najprostsze wykonuj zawsze tak abyś nie wyszedł poza swoją strefę komfortu. Z czasem zakres ruchu, a co za tym idzie i ból wyraźnie się zmniejszą. Skłony, przysiady, ruch okrężny bioder, skręty tułowia, skręty głowy na boki, unoszenie rąk, wkręcanie żaróweczek, znacie to? Jesteście rozczarowani że to takie proste?:) Ile razy to robiliśmy do tej pory? Ciągle nie wiesz czy dasz radę?
Połącz się z naszymi fizjoterapeutami na konsultację on-line.
Patrz jak to robią najlepsi i osiągają pełną sprawność. Co jednak jeśli tej porannej sztywności towarzyszą zwyrodnienia i stany zapalne? Wtedy rzeczywiście mamy problem. Ale nie jest to problem nie do rozwiązania!
Pacjenci prowadzeni przez poradnię Rewital w ramach terapii domowej mają możliwość oddziaływania przeciwbólowego i przeciwzapalnego w warunkach domowych. Stwarzamy wszelkie możliwości, od konsultacji (bezpłatnych) do wyposażenia w specjalistyczne urządzenia niezbędne do rehabilitacji w warunkach domowych.
Pamiętaj! Każdy następny dzień może być lepszy od poprzedniego! Wystarczy tylko odrobina samozaparcia i oddanie się w ręce specjalistów Centrum Zdrowia Rewital. Pierwsze efekty przyjdą szybciej niż myślisz:)

 

ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ DO FIZJOTERAPEUTY – Zapisz się na konsultację

ODDZWONIMY I UMÓWIMY NA DOGODNY DLA CIEBIE TERMIN.

 

#porannasztywność #rewital #terapiadomowa

Logo Revital

Wróć do pełni sił i znów ciesz się życiem!

Zapisz się na konsultację w Centrum Zdrowia Rewital

Spacer wirtualny >