Centrum Zdrowia Rewital

Słuchawka +22 390 55 35

Narząd ruchu a długotrwałe siedzenie

utworzone przez admin | kwi 08, 2020

W dzisiejszych czasach większość z nas skazana jest na wiele godzin w pozycji siedzącej. Chcąc przełamać ten schemat jako społeczeństwo, staramy się być coraz bardziej aktywni. Na siłowniach pojawia się wiele osób mających pracę biurową. Podczas spaceru można zaobserwować rzeszę biegaczy i rowerzystów. Zauważalny jest trend bycia aktywnym w ostatnim czasie, co jest oczywiście bardzo pozytywną zmianą na przestrzeni lat.

Jednakże przyjrzyjmy się bliżej planowi dnia przeciętnego Kowalskiego. Standardowo praca przy komputerze 8-10 h dziennie, dojazd do pracy autem ok. 1,5 h dziennie, powrót do domu i odpoczynek na kanapie przed TV, bo przecież jesteśmy wyczerpani po ciężkim dniu pracy. W końcu zregenerujemy siły i idziemy na trening 1-2 h. Podsumowując, niestety wciąż bardzo dużą część dnia spędzamy na siedząco, a godzina czy dwie ruchu i bycia w pozycji wyprostowanej niestety nie zawsze wystarczy. Nadal zmagamy się z bólem kręgosłupa w połowie dnia pracy.

Zatem powinniśmy spojrzeć na naszą aktywność fizyczną nieco szerzej. Nie ograniczajmy się jedynie do tej godziny/dwóch ćwiczeń dziennie. Potraktujmy każdą okazję do ruchu jako zwiększenie naszej aktywności fizycznej. Zacznijmy od zrezygnowania z windy w bloku czy schodów ruchomych w metrze. Może warto wysiąść przystanek lub dwa wcześniej z autobusu i się przespacerować. Zamiast dzwonić do koleżanki w pracy siedzącej paręnaście metrów dalej, wstańmy od biurka, „rozprostujmy” nasze ciało. Im więcej przerw tego typu będziemy robić, tym lepiej nasze mięśnie będą ukrwione, a i dzięki temu odżywione i dużo łatwiej będzie im zaakceptować 8 h siedzenia.

Podsumowując, nie traktujmy aktywności fizycznej tylko jako nasz trening. Myślmy o niej dużo częściej i tam gdzie jesteśmy w stanie choć trochę się poruszać, róbmy to, a nasze narządy ruchu na pewno nam za to podziękują.

 

ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ DO FIZJOTERAPEUTY – Zapisz się na konsultację

ODDZWONIMY I UMÓWIMY NA DOGODNY DLA CIEBIE TERMIN.

Logo Revital

Wróć do pełni sił i znów ciesz się życiem!

Zapisz się na konsultację w Centrum Zdrowia Rewital

Spacer wirtualny >