Centrum Zdrowia Rewital

Słuchawka +22 390 55 35

Jak prawidłowo myć się pod prysznicem, wycierać ręcznikiem oraz balsamować ciało po kąpieli

utworzone przez admin | sty 07, 2020

Czy wiesz jak prawidłowo myć się pod prysznicem, wycierać ręcznikiem oraz balsamować ciało po kąpieli?

Chodzi nam o kierunki w które to robimy. Może to się wydawać mało ważne, ale zapewniamy, że dla naszego układu krążenia i dotleniania organizmu jest to niezwykle istotne.

To jakie kosmetyki się używa to sprawa indywidualna, oczywiście zachęcamy do wybierania takich, które mają w sobie składniki naturalne, nie posiadają konserwantów, oraz nie są testowane na  zwierzętach, jednak ten artykuł dotyczyć będzie zupełnie czegoś innego.

Gdy rozpoczynasz prysznic zwróć uwagę, aby czynność tą zaczynać od stóp, później przejdź do łydek, ud, brzucha i klatki piersiowej. Następie umyj dłonie, ręce, pachy i szyję. Ważne jest aby Twoje ruchy były zawsze w kierunku serca, nie trzyj mocno skóry, bądź dla siebie delikatny tak, aby prysznic był prawdziwą przyjemnością. Ruchy gąbką, ręką czy szczotką powinny zawsze być kierowane „pod włos”, nie myj się „z włosem” Dlaczego? Ponieważ w ten sposób delikatnie masujesz swoje ciało nadając ukrwieniu kierunek „pompowania tlenu do serca”. Ważne, aby krew płynęła w kierunku serca i płuc. Dzięki temu prysznic nie tylko oczyści naszą skórę, ale również doda energii, dotleni serce i mózg i zapewnimy sobie lepsze ukrwienie. Woda nie powinna być gorąca, ani zimna. Idealna temperatura wody dla naszego organizmu to: letnia. Prysznic powinien trwać maksymalnie 7 minut. Staraj się używać jak najmniej mydła, szamponu czy innych produktów, które mogą zaburzyć naturalną barierę lipidową naszego ciała.

Ręcznik wybierz bawełniany i zmieniaj go raz w tygodniu. Do twarzy używaj osobnego ręcznika niż do wycierania całego ciała. Idealnie jakby do miejsc intymnych również używać dodatkowo osobnego ręcznika i dobrze go suszyć. Gdy wycierasz ciało po prysznicu, kąpieli w wannie, kąpieli w basenie czy spędzasz wspaniały czas nad morzem, pamiętaj że kierunek wycierania również jest bardzo ważny. Zasada jest dokładnie taka sama jak przy myciu pod prysznicem. Ruchy powinny być w kierunku serca, „pod włos” i zaczynaj od stóp, kierując się w stronę szyi.

Balsamy i olejki wcierać najlepiej na lekko wilgotną skórę i tak, również w kierunku o którym piszemy wyżej 🙂

 

ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ DO FIZJOTERAPEUTY – Zapisz się na konsultację

ODDZWONIMY I UMÓWIMY NA DOGODNY DLA CIEBIE TERMIN.

Logo Revital

Wróć do pełni sił i znów ciesz się życiem!

Zapisz się na konsultację w Centrum Zdrowia Rewital

Spacer wirtualny >