Centrum Zdrowia Rewital

Słuchawka +22 390 55 35

Co to jest fizykoterapia?

utworzone przez admin | lis 20, 2019

Fizykoterapia wykorzystuje zjawiska fizyczne takie jak prąd, światło, pole magnetyczne, ultradźwięki, temperatura itp. Jej celem jest pobudzenie procesów biologicznych w tkankach zajętych chorobą. Ma to zlikwidować ból, stan zapalny, obrzęki, wysięki, jak również przyśpieszyć procesy gojenia. W zależności od schorzenia lekarz lub terapeuta powinien zdecydować, które zabiegi będą odpowiednie oraz czy mamy za zadanie bardziej stymulować czy też łagodzić dany obszar. Fizykoterapie stosuje się bardzo często w urazach ostrych jak również w chorobach przewlekłych.

Do podstawowych zabiegów fizykalnych w naszym gabinecie należą:
– Terapia MTP
– elektroterapia (najczęściej prądy TENS, jonoforeza, elektrostymulacja)
– laser
– ultradźwięki

Ze względu na różne właściwości biologiczno-chemiczno-fizyczne zabiegów mają one również nieco odmienne działanie. Dlatego każdy pacjent powinien być indywidualnie skonsultowany. Na tej podstawie wybierany jest rodzaj zabiegów jak również parametry, na których pracują terapeuci. Bardzo często poleca się łączenie poszczególnych zabiegów, dla wzmocnienia efektu terapii.

Żaden zabieg nie powinien wywoływać nieprzyjemnych odczuć. Bywa jednak, że na początku u niektórych osób dolegliwości się nasilają. Jest to reakcja tkanki na nowy bodziec. Pogorszenie jest pozorne i potem z reguły następuje poprawa.
Najczęściej najczęściej zaleca się przyjąć 10 zabiegów. Po nich chodzi się zwykle na terapie manualną i gimnastykę, która ma za zadanie wykorzystać dobroczynne działanie fizykoterapii na mięśnie i ułatwić ich rozruszanie.

ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ DO FIZJOTERAPEUTY – Zapisz się na konsultację

ODDZWONIMY I UMÓWIMY NA DOGODNY DLA CIEBIE TERMIN.

Logo Revital

Wróć do pełni sił i znów ciesz się życiem!

Zapisz się na konsultację w Centrum Zdrowia Rewital

Spacer wirtualny >