Centrum Zdrowia Rewital

Słuchawka +22 390 55 35

CIĘŻKIE NOGI – niebezpieczna niewydolność żylna

utworzone przez admin | paź 20, 2021

Jeżeli borykasz się z efektem „ciężkich nóg”, to doskonale wiesz że jest to schorzenie niezwykle utrudniające swobodne życie. Jest bardzo dokuczliwe, męczące i bardzo ogranicza jakość naszego życia.
Jest to objaw, który dotyczy w równej mierze kobiet i mężczyzn. Jest wiele przyczyn, które mogą powodować objaw ciężkich nóg, najczęstszą z nich jest bardzo niebezpieczna dla naszego zdrowia niewydolność żylna!
Więcej jak połowa Polaków  skarży się na uczucie ciężkich nóg. Na obolałe, opuchnięte nogi narzekają zarówno osoby pracujące fizycznie, jak i pracujące w biurze – długotrwale przebywające w pozycji siedzącej.

Wielu osobom wydaje się, że ciężkie nogi to naturalny stan, do którego należy przywyknąć. Tymczasem powtarzające się uczucie ciężkości i dyskomfortu powinno być objawem alarmującym, skłaniającym do wykonania badań diagnostycznych!

Jednym z takich badań jest badanie przepływów tętnic kończyn dolnych ABI. Badanie wykonywane jest profesjonalnym urządzeniem medycznym firmy MESI. Urządzenie automatycznie wylicza wskaźnik kostka – ramię na podstawie którego jesteśmy jednoznacznie stwierdzić czy występuje choroba tętnic obwodowych (PAD).


Na czym polega choroba tętnic obwodowych PAD? 
Choroba tętnic obwodowych (ang. PAD – peripheral artery disease) – grupa chorób dotycząca tętnic, która doprowadza do zwężenia lub niedrożności dużych tętnic, z wyjątkiem tętnic wieńcowych, łuku aorty i tętnic mózgu, czyli MIAŻDŻYCA! Choroba, która może rozwijać się wiele lat. Choroba ta może dotykać wszystkich tętnic organizmu, ale najczęściej właśnie kończyn dolnych powodując bóle w czasie chodzenia.

Choroba naczyń obwodowych nierzadko jest podłożem występowania udarów mózgu oraz ostrego niedokrwienia kończyny – stanów bardzo poważnych.

Ciężkie nogi to efekt nieprawidłowo pracującego układu sercowo-naczyniowego. To tylko jeden z początkowych objawów niewydolności żylnej, która przy braku leczenia postępuje, doprowadzając do żylaków i zakrzepicy. Im bardziej nasilone stadium choroby, tym większe i trudniejsze do wyeliminowania będzie uczucie ciężkich nóg.Jak sobie pomóc?
✔️ Najważniejsze – diagnostyka, czyli wykonaj badanie ABI, więcej informacji uzyskasz pod tym linkiem https://rewital.pl/badania/

 ✔️ Miejscowe łagodzenie uczucia ciężkich nóg czyli unoszenie ich do góry, wprowadzenie aktywności fizycznej, unikanie długotrwałego przebywania w jednej pozycji. Sprzyjającym aspektem jest redukcja masy ciała odciążająca układ naczyniowy.

✔️ Substancje działające obkurczająco na naczynia jak np. wyciąg z ruszczyka kolczystego przez to niwelujące objawy ciężkich nóg. Warto stosować wyroby uciskowe.

Gdy nasza niewydolność żylna rozwinęła się i mamy już żylaki konieczne jest bardziej zaawansowane leczenie. Specjalistyczne możliwości walki z chorobami żył, a więc pozwalające na pozbycie się uczucia ciężkich nóg opierają się na leczeniu i eliminacji niewydolnych naczyń żylnych.

 

Logo Revital

Wróć do pełni sił i znów ciesz się życiem!

Zapisz się na konsultację w Centrum Zdrowia Rewital

Spacer wirtualny >