Centrum Zdrowia Rewital

Słuchawka +22 390 55 35

Innowacyjne rozwiązania w diagnostyce wczesnej choroby tętnic obwodowych (PAD)

Zgodnie z wieloma międzynarodowymi wytycznymi dotyczącymi choroby tętnic obwodowych (PAD), ważne jest, aby odkryć zablokowane tętnice na wczesnym etapie, aby zapobiec poważnym powikłaniom. W przeciwnym razie choroba może prowadzić do niebezpiecznych zdarzeń, takich jak zawał serca, udar, owrzodzenie lub amputacja. Ponadto większość pacjentów jest bezobjawowa, prawie 70% pacjentów nie odczuwa bólu ani zmian w kończynach dolnych.
Obecne wytyczne zalecają badania przesiewowe w kierunku PAD w podstawowej opiece zdrowotnej przy użyciu wskaźnika kostkowo-ramiennego (ABI) u wszystkich pacjentów z ryzykiem sercowo-naczyniowym. Wymagania te nie zawsze są jednak spełnione, ponieważ tradycyjna metoda pomiaru jest uciążliwa i czasochłonna. Pomiary ABI za pomocą standardowych urządzeń, takich jak ręczna sonda Dopplera, są czasochłonne i wymagają przeszkolonych operatorów. Wymagają wyspecjalizowanego personelu, co sprawia, że pomiary ABI metodami tradycyjnymi nie są łatwe dla szerszej grupy, co może spowodować, że wielu pacjentów z PAD stanie się niewykrytych i nieleczonych. MESI ABPI MD z powodzeniem wypełnia tę lukę i sprawia, że badania przesiewowe są bardziej wydajne i wygodne.
MESI ABPI MD został po raz pierwszy wprowadzony na rynek europejski w roku 2014. ABPI MD jest stosowany do wczesnego wykrywania choroby tętnic obwodowych w praktyce ogólnej, kardiologii, chirurgii naczyniowej, terapii uciskowej i leczeniu ran, nefrologii, angiologii, diabetologii, neurologii i chirurgii ortopedycznej.
Główną zaletą MESI ABPI MD jest to, że pomiar jest wykonywany w znacznie krótszym czasie (całkowita procedura pomiaru może być wykonana w ciągu kilku minut) niż przy tradycyjnych metodach, co może potrwać do 30 minut. Pomiar jest dokładny, całkowicie równoczesny i całkowicie automatyczny, co minimalizuje potrzebę treningu i może być wykonywane przez pielęgniarkę. Pomiarowi towarzyszy zapis przebiegu impulsu, a raport pomiaru można wydrukować.
MESI ABPI MD wykorzystuje oscylometrię i pletyzmografię objętościową, a dzięki algorytmowi PADsense ™ zapewnia wiarygodne wyniki nawet u pacjentów z bardzo niskim ciśnieniem kostki. Regulowana inflacja i opróżnianie mankietów w ciągu jednej minuty zapewnia pomiar bez ryzyka, eliminując błędy ludzkie i zmiany ciśnienia krwi, które występują nawet w krótkim okresie czasu. Ponieważ pomiar 3CUFF ™ jest całkowicie jednoczesny, nie ma również potrzeby czasu odpoczynku.

Logo Revital

Wróć do pełni sił i znów ciesz się życiem!